Potřebujete pomoci s XSLT?
Nabízím školení, konzultace, vývoj XSLT kódu na zakázku. Nevájte a kontaktujte mne.

Podpořte provoz stránek
Platba probíhá pomocí služby PayPal a je možné platit kartou nebo převodem z vašeho PayPal účtu.

Předmluva

XSLT v příkladech je zkrácená verze materiálu, který již od roku 2000 používám při školení XSLT. Rozhodl jsem se jej veřejně publikovat, protože XSLT je klíčová technologie pro zpracování XML dokumentů a v češtině toho zatím o XSLT zase tak moc publikováno nebylo. Jelikož se materiál používá primárně během školení, kde vše mohu osobně vystvětlit u tabule, nejsou všechny věci popsány dostatečně podrobně. Dokument proto rozhodně není dokonalý a je na něm co zlepšovat. Narazíte-li v něm na nějakou chybu, budu rád, když mne na ní upozorníte zasláním dopisu na . Neposílejte mi však dotazy typu, že vám nejde něco nainstalovat, nebo že něčemu nerozumíte – s největší pravděpodobností nebudu mít čas na ně odpovědět. Lepší je proto dotaz rovnou zaslat do nějaké diskusní skupiny – např. cz.comp.lang.xml. Máte mnohem větší šanci, že vám na dotaz někdo odpoví.

Chcete-li si dále popsané ukázky vyzkoušet, musíte mít nainstalován nějaký XSLT procesor. Odkazy na stažení těchto programů najdete dále v textu. Všechny popisované příklady si můžete stáhnout, abyste je nemuseli opisovat.

Pokud byste o XSLT chtěli vědět více, mohu vám doporučit školení. Během školení je vše podrobně vysvětleno a navíc je pozornost věnována i věcem, které v tomto dokumentu chybí. Máte možnosti se ptát lektora a vše si vyzkoušet na velkém množství příkladů.

Ale dost řečí, pusťte se do studia.

— Jirka Kosek, 11. září 2003

© Jiří Kosek 2014

Tento dokument je určen výhradně pro osobní potřebu seznámení s jazykem XSLT. Jakékoliv jiné použití, včetně dalšího šíření, pořizování kopií, použití při školeních a výuce apod. je výslovně zakázáno a bude považováno za porušení autorských práv.


Copyright © 2000-2014 Jiří Kosek